Genel Bilgi ve Özellikler

Genel Bilgi
1-7 yaş orta ırk yetişkin köpekler için
Dostunuzun, büyümesinde, gelişmesinde, sağlık durumunda beslenme çok önemli rol oynamaktadır.
Benefit Adult Medium, dostunuzun, sağlıklı, mutlu ve uzun bir yaşam sürebilmesi için beslenme açısından tüm gereklilikleri sunacaktır.
Özellikler
  Tam ve dengeli beslenme
Benefit Canine Adult Medium, köpeklerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için gereksinim duydukları esansiyel besin maddelerinin tamamını karşılayacak içeriğe sahiptir. Köpeğinizin günlük enerji ihtiyacını karşılayacak kadar (bknz. tüketim miktarı tablosu) Benefit Canine Adult Medium tüketmesi tüm besin ihtiyaçlarını karşılaması için yeterlidir.
  Daha az kokan dışkı
Benefit Canine Adult Medium, yüksek kaliteli içeriği ve içinde bulunan Yucca özü katkısı ile köpeklerde dışkının kötü kokmasını azaltan bir yapıya sahiptir.
Uygun mama taneciği
Benefit Canine Adult Medium tanecikleri, köpeklerin çene-diş yapılarına uygun büyüklükte ve doku özelliğindedir.
Güçlü bağışıklık sistemi
Köpeklerin bağışıklık sistemi ile ilgili vitamin, mineral ve aminoasitleri tam olarak içeren Benefit Canine Adult Medium, ilave Beta Glukan katkısı ile hastalıklara karşı direnci daha da üst seviyelere çıkarmaktadır.
Sağlıklı büyüme ve kas gelişimi
Benefit Canine Adult Medium, köpeklerde sağlıklı kas yapısı ve iskelet gelişimi için gerekli olan kalsiyum, fosfor, selenyum, gibi mineralleri, dengeli oranlarda; aminoasitleri ve vitaminleri tam ve eksiksiz olarak içermektedir.
Antioksidan ve vitamin ilaveleri
Benefit Canine Adult Medium, köpeklerin gerek bağışıklık sistemleri, gerekse sağlıklı beslenmeleri için gerekli olan E vitamini gibi antioksidanları içermektedir.Benefit Canine Adult Medium, formülü vitamin katkıları ile dengelenmiş ve zenginleştirilmiştir.
Sağlıklı deri ve parlak tüyler
Benefit Canine Adult Medium içerdiği, Omega 3 yağ asitleri, Biotin, diğer B Vitaminleri, A Vitamini ve Çinko katkıları ile köpeğinizin tüylerinin sağlıklı, canlı ve parlak olmasını sağlar.
Dengeli esansiyel yağ asitleri
Benefit Canine Adult Medium, köpeklerin ihtiyaç duyduğu esansiyel yağ asitlerini dengeli bir oranda içerir. Ayrıca doğal olarak esansiyel yağ asiti kaynakları ile zenginleştirilmiştir.

Günlük Tüketim Miktarı ve Geçiş

Günlük Tüketim Miktarı
Köpeğin Ağırlığı Günlük Beslenme Miktarı (gr)
10 kg 155-175
13 kg 205-215
15 kg 230-250
20 kg 295-315
25 kg 350-380
25 kg +  + 15-20 gr/kg
Geçiş

Analiz Tablosu

Nem
%8,0
Ham Protein
%28,50
Ham Yağ
%13,50
Ham Selüloz
%2,62
Ham Kül
%7,00
Kalsiyum
%1,11
Fosfor 
%0,83
Sodyum
%0,36
Vitamin A
IU/KG 20.000
Vitamin D
IU/KG 1.500
Vitamin E
MG/KG 500

İçindekiler

Et ve Et Ürünleri %40 (Kuzu Eti En az %4), Mısır, Buğday Kepeği, Buğday .Tavuk Yağı, Pirinç (en az %4), Kurutulmuş Şeker Pancarı, Hayvansal ve bitkisel protein ekstraktları, Mayalar, Aromalar, Mineraller, Antioksidanlar ve Koruyucular, Vitaminler, Schizochytrium limacinum (Doğal DHA kaynağı en az 1000 mg/kg), Organik Selenyum (en az 300 mg/kg), Organik Çinko (en az 300 mg/kg), Yucca ekstraktı (en az 250 mg/kg), Biotin (en az 200 mcg/kg).