Genel Bilgi ve Özellikler

Genel Bilgi
Kısırlaştırılmış kediler için
Dostunuzun, kısırlaştırdıktan sonra, özel beslenme ihtiyaçları bulunmaktadır, bu ihtiyaçlar doğrultusunda formülize edilmiştir.
Kilo ve idrar yolları probleminin oluşmaması için besin maddelerini ve mineralleri dengeli oranda içermektedir.
Özellikler
  Tam ve dengeli beslenme
Benefit Feline Adult Sterilised, kedilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için gereksinim duyduklan esansiyel besin maddelerinin tamamını karşılayacak içeriğe sahiptir. Kedinizin günlük enerji ihtiyacını karşılayacak kadar (bknz. tüketim miktarı tablosu) Benefit Feline Adult Sterilised tüketmesi tüm besin ihtiyaçlarını karşılaması için yeterlidir.
  Daha az kokan dışkı
Benefit Feline Adult Sterilised, yüksek kaliteli içeriği ve içinde bulunan Yucca özü katkısı ile kedilerde dışkının kötü kokmasını azaltan bir yapıya sahiptir.
Besin değeri yüksek, kalori oranı dengelenmiş
Benefit Feline Adult Sterilised, kediler için günlük kalori ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak, besin değeri yüksek içeriklerden oluşan, besin maddelerinden; özel formüller yardımı iie üretilmiştir.
Dengeli lif oranı
Benefit Feline Adult Sterilised, sindirim sisteminin sağlıklı işlemesi için gerekli olan lif maddelerini dengeli bir oranda içermektedir. Tokluk hissinin oluşmasına yardımcı olur.
Magnezyum düzeyi kontrollü
Kedilerde idrar yolu sağlığı için magnezyum düzeyinin kontrollü olması gerekmektedir. Benefit Feline Adult Sterilised, kedilerde idrar yolları sağlığına uygun oranlarda magnezyum içermektedir.
Antioksidan ve vitamin ilaveleri
Benefit Feline Adult Sterilised, kedilerin gerek bağışıklık sistemleri, gerekse sağlıklı beslenmeleri için gerekli olan E vitamini gibi antioksidanları içermektedir. Benefit Feline Adult Sterilised formülü vitamin katkıları ile dengelenmiş ve zenginleştirilmiştir.
Güçlü bağışıklık sistemi
Kedilerin bağışıklık sistemi ile ilgili vitamin, mineral ve aminoasitleri tam olarak içeren Benefit Feline Adult Sterilised, ilave Beta Glukan katkısı ile hastalıklara karşı direnci daha da üst seviyelere çıkarmaktadır.
Taurin ilavesi
Benefit Feline Adult Sterilised, kedilerin günlük olarak dışardan alması zorunlu esansiyel amino asit Taurin içermektedir. Bu amino asit kedilerde kalp, göz ve genel metabolizma sağlığı için önemli bir amino asittir.

Günlük Tüketim Miktarı ve Geçiş

Günlük Tüketim Miktarı
Kedinin Ağırlığı Günlük Beslenme Miktarı (gr)
2 kg 35-45
3 kg 45-55
4 kg 55-65
5 kg 65-75
6 kg 70-80
7 kg +   + 5-10 gr/kg 
Geçiş

Analiz Tablosu

Nem
%8,0
Ham Protein
%30,00
Ham Yağ
%12,00
Ham Selüloz
%4,30
Ham Kül
%8,00
Kalsiyum
%1,35
Fosfor 
%0,94
Sodyum
%0,35
Vitamin A
IU/KG 15.100
Vitamin D
IU/KG 670
Vitamin E
MG/KG 245
Taurin
%0,19

İçindekiler

Et ve Et Ürünleri (Tavuk en az %35), M ısır, Buğday Kepeği, Pirinç, Buğday, Tavuk Yağı, Balık ve Balık Ürünleri (Somon en az %4), Kurutulmuş Şeker Pancarı, Hayvansal ve bitkisel protein ekstraktları, Mayalar, Aromalar, Mineraller, Antioksidanlar ve Koruyucular, Vitaminler, Taurin (en az 1000mg/kg), Schizochytrium limacinum (Doğal DHA kaynağı en az 1000mg/kg), Organik Selenyum (en az 300 mg/kg), Organik Çinko (en az 300 mg/kg), Yucca ekstraktı (en az 250 mg/kg), Biotin (en az 200 mcg/kg).