Genel Bilgi ve Özellikler

Genel Bilgi
1 - 7 yaş kedilerde, hassas deri ve tüy yapısını desteklemek için
Dostunuzun, deri ve tüy hassasiyetini desteklemek için formülize edilmiştir. Somon Balıklı formülü ile katkı sağlaması hedeflenmiştir.
Deri sağlığı için gerekli olan Omega 3 ve Omega 6 dengeli oranlarda bulunmaktadır. Ayrıca doğal esansiyel yağ asitleri kaynakları, vitamin katkıları ile zenginleştirilmiştir.
Özellikler
  Tam ve dengeli beslenme
Benefit Feline Adult Sensitive Skin, kedilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için gereksinim duydukları esansiyel besin maddelerinin tamamını karşılayacak içeriğe sahiptir. Kedinizin günlük enerji ihtiyacını karşılayacak kadar (bknz. tüketim miktarı tablosu) Benefit Feline Adult Sensitive Skin, tüketmesi tüm besin ihtiyaçlarını karşılaması için yeterlidir.
  Daha az kokan dışkı
Benefit Feline Adult Sensitive Skin, yüksek kaliteli içeriği ve içinde bulunan Yucca özü katkısı ile kedilerde dışkının kötü kokmasını azaltan bir yapıya sahiptir.
Sağlıklı deri için gerekli yağ asitleri
Deri sağlığı için gerekli omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, Benefit Feline Adult Sensitive Skin'de dengeli bir şekilde bulunmaktadır.
Dengeli esansiyel yağ asitleri
Benefit Feline Adult Sensitive Skin, kedilerin ihtiyaç duyduğu esansiyel yağ asitlerini dengeli bir oranda içerir. Ayrıca doğal esansiyel yağ asiti kaynakları ile zenginleştirilmiştir.
Güçlü bağışıklık sistemi
Kedilerin bağışıklık sistemi ile ilgili vitamin, mineral ve aminoasitleri tam olarak içeren Benefit Feline Adult Sensitive Skin, ilave Beta Glukan katkısı ile hastalıklara karşı direnci daha da üst seviyelere çıkarmaktadır.
Antioksidan ve vitamin ilaveleri
Benefit Feline Adult Sensitive Skin, kedilerin gerek bağışıklık sistemleri, gerekse sağlıklı beslenmeleri için gerekli olan E vitamini gibi antioksidanları içermektedir. Benefit Feline Adult Sensitive Skin, formülü vitamin katkıları ile dengelenmiş ve zenginleştirilmiştir.
Sağlıklı kas ve kemik yapısı
Benefit Feline Adult Sensitive Skin, kedilerde sağlıklı kas yapısı ve iskelet gelişimi için gerekli olan kalsiyum, fosfor, selenyum, gibi mineralleri, dengeli oranlarda, aminoasitleri ve vitaminleri tam ve eksiksiz olarak içermektedir.

Taurin ilavesi
Benefit Feline Adult Sensitive Skin, kedilerin günlük olarak dışardan alması zorunlu esansiyel amino asit Taurin içermektedir. Bu amino asit kedilerde kalp, göz ve genel metabolizma sağlığı için önemli bir amino asittir.

Günlük Tüketim Miktarı ve Geçiş

Günlük Tüketim Miktarı
Kedinin Ağırlığı  Günlük Beslenme Miktarı (gr)
2 kg 50-60
3 kg 65-75
4 kg 75-90
5 kg 85-105
6 kg 100-115
7 kg +   + 10-15 gr/kg 
Geçiş

Analiz Tablosu

Nem
%8,0
Ham Protein
%35,00
Ham Yağ
%15,00
Ham Selüloz
%3,00
Ham Kül
%8,00
Kalsiyum
%1,40
Fosfor 
%0,96
Sodyum
%0,36
Vitamin A
IU/KG 30.000
Vitamin D
IU/KG 1.800
Vitamin E
MG/KG 500
Taurin
%0,18

İçindekiler

Et ve Et Ürünleri (Tavuk en az %35), Mısır, Buğday Kepeği, Buğday, Pirinç, Tavuk Yağı, Balık ve Balık Ürünleri (Somon en az %4), Kurutulmuş Şeker Pancarı, Hayvansal ve bitkisel protein ekstraktları, Mayalar, Aromalar, Mineraller, Antioksidanlar ve Koruyucular, Vitaminler, Taurin (en az 1000mg/kg), Schizochytrium limacinum (Doğal DHA kaynağı en az 1000mg/kg), Organik Selenyum (en az 300 mg/kg), Organik Çinko (en az 300 mg/kg), Yucca ekstraktı (en az 250 mg/kg), Biotin (en az 200 mcg/kg).