Genel Bilgi ve Özellikler

Genel Bilgi
1 - 7 yaş yetişkin kediler için
Dostunuzun, sağlıklı ve dengeli beslenmesi için gereksinim duydukları esansiyel besin maddelerinin tamamını karşılamaktadır. 
Özel ihtiyaca gereksinim duymayan kedilerin sağlıklarını korumaya yönelik tam mamadır. Ayrıca evde birden çok kediye sahip, kedi sahiplerine çözüm sunmak hedeflenmiştir.
Özellikler
  Tam ve dengeli beslenme
Benefit Feline Adult Multi-Cat, kedilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için gereksinim duydukları esansiyel besin maddelerinin tamamını karşılayacak içeriğe sahiptir. Kedinizin günlük enerji ihtiyacını karşılayacak kadar (bknz. tüketim miktarı tablosu) Benefit Feline Adult Multi-Cat tüketmesi tüm besin ihtiyaçlarını karşılaması için yeterlidir.
  Daha az kokan dışkı
Benefit Feline Adult Multi-Cat, yüksek kaliteli içeriği ve içinde bulunan Yucca özü katkısı ile kedilerde dışkının kötü kokmasını azaltan bir yapıya sahiptir.

 
Güçlü bağışıklık sistemi
Kedilerin bağışıklık sistemi ile ilgili vitamin, mineral ve aminoasitleri tam olarak içeren Benefit Feline Adult Multi-Cat, ilave Beta Glukan katkısı ile hastalıklara karşı direnci daha da üst seviyelere çıkarmaktadır.

Dengeli esansiyel yağ asitleri
Benefit Feline Adult Multi-Cat, kedilerin ihtiyaç duyduğu esansiyel yağ asitlerini dengeli bir oranda içerir. Ayrıca doğal esansiyel yağ asiti kaynakları ile zenginleştirilmiştir.

Sağlıklı deri ve parlak tüyler
Benefit Feline Adult Multi-Cat içerdiği, Omega 3 yağ asitleri. Biotin, diğer B Vitaminleri, A Vitamini ve Çinko katkıları ile kedinizin tüylerinin sağlıklı, canlı ve parlak olmasını sağlar.

Antioksidan ve vitamin ilaveleri
Benefit Feline Adult Multi-Cat, kedilerin gerek bağışıklık sistemleri, gerekse sağlıklı beslenmeleri için gerekli olan E vitamini gibi antioksidanları içermektedir. Benefit Feline Adult Multi-Cat formülü vitamin katkıları ile dengelenmiş ve zenginleştirilmiştir.
Sağlıklı kas ve kemik yapısı
Benefit Feline Adult Multi-Cat, kedilerde sağlıklı kas yapısı ve iskelet gelişimi için gerekli olan kalsiyum, fosfor, selenyum, gibi mineralleri, dengeli oranlarda; aminoasitleri ve vitaminleri tam ve eksiksiz olarak içermektedir.

Taurin ilavesi
Benefit Feline Adult Multi-Cat, kedilerin günlük olarak dışardan alması zorunlu esansiyel amino asit Taurin içermektedir. Bu amino asit kedilerde kalp, göz ve genel metabolizma sağlığı için önemli bir amino asittir.

Günlük Tüketim Miktarı ve Geçiş

Günlük Tüketim Miktarı
Kedinin Ağırlığı Günlük Beslenme Miktarı (gr)
2 kg 50-60
3 kg 65-75
4 kg 75-90
5 kg 85-105
6 kg 100-115
7 kg +   + 10-15 gr/kg 
Geçiş

Analiz Tablosu

Nem
%8,0
Ham Protein
%33,00
Ham Yağ
%15,50
Ham Selüloz
%3,00
Ham Kül
%8,00
Kalsiyum
%1,34
Fosfor 
%0,88
Sodyum
%0,36
Vitamin A
IU/KG 27.500
Vitamin D
IU/KG 1.800
Vitamin E
MG/KG 500
Taurin
%0,19

İçindekiler

Et ve Et Ürünleri (Tavuk en az %35), M ısır, Buğday Kepeği, Buğday, Tavuk Yağı, Kurutulmuş Şeker Pancarı, Pirinç, Hayvansal ve bitkisel protein ekstraktları, Mayalar, Aromalar, Mineraller, Antioksidanlar ve Koruyucular, Vitaminler, Taurin (en az 1000mg/kg), Schizochytrium limacinum (Doğal DHA kaynağı en az 1000mg/kg), Organik Selenyum (en az 300 mg/kg), Organik Çinko (en az 300 mg/kg), Yucca ekstraktı (en az 250 mg/kg), Biotin (en az 200 mcg/kg).