Genel Bilgi ve Özellikler

Genel Bilgi
Kilo almaya eğilimli yetişkin ve yaşı ilerlemiş kediler için
Dostunuzun, kilo almaya eğilimli ve/veya ileri yaşlı olduğu durumlarda sağlıklı beslenmesi için formülize edilmiştir.
Yağ oranı azaltılarak, besin değeri yüksek içerikler kullanılarak, dengeli lif oranı ile sağlıklı beslenme sağlanmıştır.
Özellikler
  Tam ve dengeli beslenme
Benefit Feline Adult Light, kedilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için gereksinim duyduklan esansiyel besin maddelerinin tamamını karşılayacak içeriğe sahiptir. Kedinizin günlük enerji ihtiyacını karşılayacak kadar (bknz. tüketim miktarı tablosu) Benefit Feline Adult Light tüketmesi, tüm besin ihtiyaçlarını karşılaması için yeterlidir.
  Daha az kokan dışkı
Benefit Feline Adult Light, yüksek kaliteli içeriği ve içinde bulunan Yucca özü katkısı ile kedilerde dışkının kötü kokmasını azaltan bir yapıya sahiptir.
Besin değeri yüksek, kalori oranı dengelenmiş
Benefit Feline Adult Light, kediler için günlük kalori ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak, besin değeri yüksek içeriklerden oluşan, besin maddelerinden; özel formüller yardımı ile üretilmiştir.
Dengeli esansiyel yağ asitleri
Benefit Feline Adult Light, kedilerin ihtiyaç duyduğu esansiyel yağ asitlerini dengeli bir oranda içerir. Ayrıca doğal esansiyel yağ asiti kaynakları ile zenginleştirilmiştir.
Dengeli lif oranı
Benefit Feline Adult Light, sindirim sisteminin sağlıklı işlemesi için gerekli olan lif maddelerini dengeli bir oranda içermektedir. Tokluk hissinin oluşmasına yardımcı olur.
Antioksidan ve vitamin ilaveleri
Benefit Feline Adult Light, kedilerin gerek bağışıklık sistemleri, gerekse sağlıklı beslenmeleri için gerekli olan E vitamini gibi antioksidanları içermektedir. Benefit Feline Adult Light, formülü vitamin katkıları ile dengelenmiş ve zenginleştirilmiştir.
Güçlü bağışıklık sistemi
Kedilerin bağışıklık sistemi ile ilgili vitamin, mineral ve aminoasitleri tam olarak içeren Benefit Feline Adult Light, ilave Beta Glukan katkısı ile hastalıklara karşı direnci daha da üst seviyelere çıkarmaktadır.
Taurin ilavesi
Benefit Feline Adult Light, kedilerin günlük olarak dışardan alması zorunlu esansiyel amino asit Taurin içermektedir. Bu amino asit kedilerde kalp, göz ve genel metabolizma sağlığı için önemli bir amino asittir.

Günlük Tüketim Miktarı ve Geçiş

Günlük Tüketim Miktarı
Kedinin Ağırlığı Günlük Beslenme Miktarı  (gr)
2 kg 35-45
3 kg 45-55
4 kg 55-65
5 kg 65-75
6 kg 70-80
7 kg +   + 5-10 gr/kg 
Geçiş

Analiz Tablosu

Nem
%8,0
Ham Protein
%33,00
Ham Yağ
%10,00
Ham Selüloz
%4,50
Ham Kül
%8,00
Kalsiyum
%1,35
Fosfor 
%0,92
Sodyum
%0,35
Vitamin A
IU/KG 28.000
Vitamin D
IU/KG 1.750
Vitamin E
MG/KG 500
Taurin
%0,19

İçindekiler

Et ve Et Ürünleri (Tavuk en az %35), M ısır, Buğday Kepeği, Pirinç, Buğday, Tavuk Yağı, Kurutulmuş Şeker Pancarı, Hayvansal ve bitkisel protein ekstraktları, Mayalar, Aromalar, Mineraller, Antioksidanlar ve Koruyucular, Vitaminler, Taurin (en az 1000mg/kg), Schizochytrium limacinum (Doğal DHA kaynağı en az 1000mg/kg), Organik Selenyum (en az 300 mg/kg), Organik Çinko (en az 300 mg/kg), Yucca ekstraktı (en az 250 mg/kg), Biotin (en az 200 mcg/kg).