Genel Bilgi ve Özellikler

Genel Bilgi
1 - 7 yaş kedilerde, tüy yumaklarının oluşumunu azaltmak için
Dostunuzun, tüy yumakları oluşumunu azaltmak ve atılmasını kolaylaştırmak için formülize edilmiştir.
Sindirim sisteminin sağlıklı işlemesi ve tüy yumaklarının birikimini azaltmak için gerekli olan lif maddelerini dengeli bir oranda içermektedir.
Özellikler
  Tam ve dengeli beslenme
Benefit Feline Adult Hairball, kedilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için gereksinim duydukları esansiyel besin maddelerinin tamamını karşılayacak içeriğe sahiptir. Kedinizin günlük enerji ihtiyacını karşılayacak kadar (bknz. tüketim miktarı tablosu) Benefit Feline Adult Hairball tüketmesi tüm besin ihtiyaçlarını karşılaması için yeterlidir.
  Daha az kokan dışkı
Benefit Feline Adult Hairball, yüksek kaliteli içeriği ve içinde bulunan Yucca özü katkısı ile kedilerde dışkının kötü kokmasını azaltan bir yapıya sahiptir.
Dengeli lif oranı
Benefit Feline Adult Hairball, sindirim sisteminin sağlıklı işlemesi için gerekli olan lif maddelerini dengeli bir oranda içermektedir. Tüy yumakları birikimini azaltmak için tüylerin atılmasına yardımcı olur.
Dengeli esansiyel yağ asitleri
Benefit Feline Adult Hairball, kedilerin ihtiyaç duyduğu esansiyel yağ asitlerini dengeli bir oranda içerir. Ayrıca doğal esansiyel yağ asiti kaynakları ile zenginleştirilmiştir.
Güçlü bağışıklık sistemi
Kedilerin bağışıklık sistemi ile ilgili vitamin, mineral ve aminoasitleri tam olarak içeren Benefit Feline Adult Hairball, ilave Beta Glukan katkısı ile hastalıklara karşı direnci daha da üst seviyelere çıkarmaktadır.
Antioksidan ve vitamin ilaveleri
Benefit Feline Adult Hairball, kedilerin gerek bağışıklık sistemleri, gerekse sağlıklı beslenmeleri için gerekli olan E vitamini gibi antioksidanları içermektedir. Benefit Feline Adult Hairball formülü vitamin katkıları ile dengelenmiş ve zenginleştirilmiştir.
Sağlıklı kas ve kemik yapısı
Benefit Feline Adult Hairball, kedilerde sağlıklı kas yapısı ve iskelet gelişimi için gerekli olan kalsiyum, fosfor, selenyum, gibi mineralleri, dengeli oranlarda; aminoasitleri ve vitaminleri tam ve eksiksiz olarak içermektedir.
Taurin İlavesi
Benefit Feline Adult Hairball, kedilerin günlük olarak dışardan alması zorunlu esansiyel amino asit Taurin içermektedir. Bu amino asit kedilerde kalp, göz ve genel metabolizma sağlığı için önemli bir amino asittir.

Günlük Tüketim Miktarı ve Geçiş

Günlük Tüketim Miktarı
Kedinin Ağırlığı  Günlük Beslenme Miktarı (gr)
2 kg 50-60
3 kg 65-75
4 kg 75-90
5 kg 85-105
6 kg 100-115
7 kg +   + 10-15 gr/kg 
Geçiş

Analiz Tablosu

Nem
%8,0
Ham Protein
%35,50
Ham Yağ
%15,00
Ham Selüloz
%4,70
Ham Kül
%8,00
Kalsiyum
%1,45
Fosfor 
%1,04
Sodyum
%0,37
Vitamin A
IU/KG 30.000
Vitamin D
IU/KG 1.800
Vitamin E
MG/KG 500
Taurin
%0,20

İçindekiler

Et ve Et Ürünleri %40 (Kuzu Eti en az %4), Mısır, Buğday Kepeği, Pirinç (en az %4), Buğday, Tavuk Yağı, Kurutulmuş Şeker Pancarı, Hayvansal ve bitkisel protein ekstraktları, Mayalar, Aromalar, Mineraller, Antioksidanlar ve Koruyucular, Vitaminler, Taurin (en az 1000mg/kg), Schizochytrium limacinum (Doğal DHA kaynağı en az 1000mg/kg), Organik Selenyum (en az 300 mg/kg), Organik Çinko (en az 300 mg/kg), Yucca ekstraktı (en az 250 mg/kg), Biotin (en az 200 mcg/kg).